Luna Vieţii – Mărţişor din suflet de copil

Viața parohiei Martie 8, 2019

După trei săptămâni în care copiii au cusut pe etamină şi au confecţionat mărţişoare, a venit şi momentul de a realiza expoziţia cu caracter misionar – filantropic „Mărţişor din suflet de copil”.

Copiii au oferit cu drag mărţişoarele confecţionate de ei mamelor şi bunicelor aflate la Sfânta Liturghie din Biserica Prisăcani. Momentul a fost emoţionant şi plin de bucurie sufletească.

Dorim tuturor femeilor ani mulţi şi binecuvântaţi, cu sănătate şi ajutor mult de la Dumnezeu!

Hristos-Domnul, pentru rugăciunile Maicii Domnului şi ale tuturor sfinţilor, să binecuvânteze toată lucrarea bună şi folositoare a femeilor în familie, Biserică şi societate, spre slava Preasfintei Treimi şi spre binele poporului român! Amin.

Citește alte articole despre: martisoare, cateheza