Concursul National Catehetic "Hristos: sufletul satului meu"

Viața parohiei Mai 7, 2019

Grupa de cateheză a parohiei noastre a obţinut Premiul I la faza pe protopopiat şi Diplomă de participare la faza pe eparhie.

Astăzi, proiectul Parohiei "Tradiţii şi obiceiuri în satul meu drag" a fost prezentat în faţa juriului de către elevele Panainte Mara şi Crudu Daria-Georgiana, îndrumate de Părintele paroh, Vornicu Iulian şi d-na profesoara de religie, Niţă Georgiana.

Pe parcursul activităţilor, i-am avut alături de noi, pe domnul primar, Ghiorghe Stanciu, pe doamna director, profesor Lemnaru Liliana, Ansamblul "Mugurasii" coordonat de d-na profesor, Păduraru Sorina şi pe d-l Zamfirescu Teodor, custodele muzeului "Dorul satului".

Mulţumim tuturor pentru implicare şi felicităm copiii care au participat la acest proiect.

Citește alte articole despre: cateheza